شرکت مهندسی طرح هفتم

مهندسین مشاور طرح هفتم که بیش از سی و پنج سال از تاریخ تاسیس آن می‎گذرد، با در اختیار داشتن مدیران،کارشناسان ارشد،کارشناسان و کمک کارشناسان ورزیده در رشته های مهندسی راه ، برنامه ریزی حمل ونقل و ترافیک ،ژئوتکنیک و دیگر رشته های مهندسی عمران که ازفارغ التحصیلان بهترین و معتبرترین دانشگاه های کشور می باشند ، فعالیت خود را آغاز نموده است.
اساس کار و ایده این مهندسین مشاور از ابتدا بر مبنای کیفیت کار و صداقت با کارفرما گذاشته شده و معتقد است که مهندسین مشاور موقعی که از طرف کارفرما (اعم از حقوقی یا حقیقی) طرف مشورت قرار می¬گیرد، وظیفه دارد حقایق را بدون کم و کاست در اختیار وی قرار دهد، هر چند ممکن است در پاره¬ای موارد از نظر مادی منافع مهندسین مشاور را در بر نداشته و یا حتی از آن بکاهد. تداوم این سیاست و هدف بوده است که خوشبختانه این مهندسین مشاور را در بین همکاران و سایر مشاوران از این لحاظ شاخص ساخته و استفسار از کارفرمایان طرف قرارداد با این مهندسین مشاور موید این مدعا خواهد بود.
با عنایت به سیاست¬ها و اهداف فوق، این مهندسین مشاور ملزم بوده و است که در جهت ایجاد و ارتقای توانایی¬های فنی – تخصصی خود به طور پیوسته اقدام نماید و خوشبختانه در حال حاضر علاوه بر تجهیزات فنی سخت افزاری و نرم افزاری فراوان، کادر فنی– تخصصی قابل توجهی که تعدادی از آن-ها دارای سوابق کاری خارج از کشور و توانایی فعالیت در سطح جهانی هستند را در اختیار دارد. به گونه¬ای که نه فقط قادر به انجام اغلب کارهای تخصصی در زمینه راهسازی ، حمل و نقل و ترافیک در سطح کشور است بلکه قادر است تا خدمات مهندسی و فنی را به خارج از کشور صادر نماید. مرور مطالعات حمل و نقل در کشور و چهار شهر بزرگ ایران (تهران- مشهد- اصفهان و شیراز) با شرکت رامبول دانمارک برای بانک جهانی، و مطالعات زیرساخت¬های شبکه جاده¬ای کشور برای شرکت فرانسوی اژیس در قالب طرح جامع حمل و نقل کشور برای وزارت راه و ترابری، از جمله این همکاری-هاست.

همچنین طراحی انواع راه‎های مختلف در اقصی نقاط کشور و نظارت بر عملیات اجرای پروژه‌های مختلف راهسازی از فعالیت‌های شاخص این مهندسین مشاور می‌باشد . متخصصین وکادر فنی این مهندسین مشاور نه فقط دارای تخصص و تجربیات فراوان و قابل توجه هستند بلکه برخی از آن¬ها از اساتید شناخته شده علمی و تحقیقاتی هستند که به دفعات در زمینه¬های مختلف علمی و تخصصی و در سطح مدیریت¬های کلان کشوری طرف مشورت قرار گرفته و در حال حاضر نیز نظارت و مشاوره پروژه-هایی در سطح ملی را بر عهده دارند.
همانطورکه مستحضرید بین برنامه¬ریزی و مطالعات حمل و نقل درون شهری و برون شهری تفاوت زیادی وجود دارد و لذا مشاورینی می¬توانند در هر دو زمینه فوق فعالیت نمایند که توانایی¬های لازم را دارا باشند. خوشبختانه مهندسین مشاور طرح هفتم در هر دو زمینه حمل ونقل درون شهری و برون شهری فعالیت دارد و به خصوص پروژه-های متعددی را در زمینه حمل ونقل درون شهری به انجام رسانده و یا در دست مطالعه دارد. نمونه¬ای از این پروژه¬ها عبارتند از:
• بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل شهر مشهد
• مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر ارومیه
• مطالعات جامع حمل و نقل و ترافیک شهر اراک
• مطالعات بازبینی، تحلیل و نظارت بر مطالعات حمل و نقل و ترافیک در شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر، که قسمت عمده¬ای از آن شامل بررسی مطالعات جامع و ریلی است
• مطالعات بررسی حمل و نقل در ایران و چهار شهر بزرگ اصفهان، تهران، شیراز و مشهد
• امکان¬سنجی سیستم قطار شهری کرمانشاه
• بازنگری مطالعات ترافیکی کریدورهای 2، 3و 4 قطار شهری مشهد
• مطالعات تعیین مسیر و موقعیت ایستگاه¬های قطعه شمال شرقی خط 3 مترو تهران
• مطالعات انتخاب سیستم حمل و نقل ریلی بهینه در کریدورهای منتخب شهر تهران
• مطالعات قطار شهری کرج و حومه

به علاوه، مطالعات متعددی در زمینه ساماندهی حمل و نقل شهری در این مهندسین مشاور به انجام رسیده که از جمله آن¬ها می¬توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مطالعات طراحی مراحل اول و دوم مسیر ویژه عابر پیاده در خیابان ستارخان (تهران)
• مطالعات بهبود تردد و ایمنی وسایل نقلیه و عابران پیاده در خیابان ولیعصر (تهران)
• مطالعات ساماندهی شبکه معابر و مدلسازی منطقه 17 تهران
• مطالعات ساماندهی حمل و نقل و ترافیک شهرستان گرگان
• مطالعات تدوین ضوابط مکان¬یابی ایستگاه¬های اتوبوس شهری
• مطالعات طراحی و ساماندهی چندین تقاطع بزرگ شهری در شهرهای مختلف کشور با توجه به تداخل حرکت پیاده و سواره.
مهندسین مشاور طرح هفتم دارای سابقه کار با بسیاری از نرم افزارهای رایج و توانمند در زمینه راهسازی، حمل و نقل و ترافیک ازجمله CSDP ، Civil3D، Aimsun و ... بوده که نسبتاً
سرمایه‎گذاری زیادی در این زمینه انجام داده است، از جمله خرید نسخه اصلی به روزترین نرم افزارهای تخصصی حمل و نقل و ترافیک همچونVISSIM و VISUM از مجموعه PTV-Vision. یادآوری میشود که این مهندسین مشاور دارای سوابق کاری با نرم¬افزارهای مشهور دیگری نظیر EMME/2، Synchro، HCS2000 و GETRAM و کارشناس¬های مسلط به آن است.
مهندسین مشاور طرح هفتم، همواره در جهت بهبود و ارتقای خدمات مهندسی گام بر میدارد و امیدوار است با همکاری و همیاری کارفرمایان دانا و توانای خود، در راستای ارتقای کیفیت زندگی مردم، عمل نماید.

TOP